Ne çdo ditë në rrjetet tona të ndryshme sociale shohim fotografi të njerëzve të famshëm apo edhe grimerëve të cilët kanë një lëkurë të ndritshme dhe delikate. E kush nuk dëshiron të ndjehet rehatshëm me një lëkurë që ndriqon.

Le të provojm një mashtrim kozmetikë për lëkurën që shkëlqen. A ka dikush që nuk dëshiron lëkurë më të ndritshme, më rrezatuese? Fatmirësisht ka kaq shumë mënyra për ta arritur atë, nga përdorimi i produkteve që shkëlqejnë si highlighter dhe bazë në përdorimin e kujdesit për lëkurën me përbërës si vitamina C.

Sidoqoftë, një nga truket tona të preferuara është të kombinojmë disa pika serumi me fondacionin tonë para aplikimit. Është njëra nga truket që shumë artistë të grimit betohen dhe me të vërtetë marrin shkëlqimin e lëkurës në nivel tjetër, përveq kësaj kjo do të bëjë që fondacioni juaj të qëndroj më i butë.

Në të vërtetë nuk ka asnjë mënyrë të gabuar për ta provuar këtë mashtrim; çfarëdo serumi hidratues dhe fondacioni që keni në dorë ka të ngjarë të funksionojë. Dhe nëse ju aplikoni produktin me duar, një brushë ose një sfungjer varet plotësisht nga ju.

Kërkoni një serum që përmban përbërës të fuqishëm kundër plakjes, për të përmirësuar dukshëm tonin e lëkurës, strukturën, qëndrueshmërinë, elasticitetin dhe shkëlqimin për një kohë të shkurtër. Një serum që ka një strukturë të butë por të lehtë që thith shpejt, bëjeni atë kandidatin e përsosur për një ngritës fundatine.

Fondacioni i cili funksionon mirë duhet të ketë një formulë të ndërtueshme, pa vaj, e cila mundeson një përzierje të përsosur me serumin.

Ja se si i përziejmë këto dy përbërje:

  • Aplikoni sasin tuaj të dëshiruar të fondacionit.
  • Shtoni dy deri në tre pika të serumit tuaj të preferuar, në varësi të nivelit tuaj të dëshiruar të shkëlqimit.
  • Përzijeni formulat së bashku me duar të pastra ose një sfungjer bukurie. Për më shumë mbulim, ndiqni me një korrektues, aty ku është e nevojshme.
Shpërndaje:
Shkruar nga Albana Kelmendi
Albana është një stiliste flokësh dhe grimere profesioniste. Kur hapi studion e saj të bukuris në Prizren ajo gjithashtu themeloi dhe është shefi i AlbaBeauty. Ajo tani jeton dhe punon në Gjermani.